מתי מגיע הרגע לעבור לבית אבות

הרגע לעבור לבית אבות היא החלטה מורכבת. גם כאשר כל המעורבים בדבר מעוניינים במעבר מדובר בצעד משמעותי אותו כדאי לשקול היטב.
השאר פרטים לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

הרגע לעבור לבית אבות היא החלטה מורכבת. גם כאשר כל המעורבים בדבר מעוניינים במעבר מדובר בצעד משמעותי אותו כדאי לשקול היטב.

הרגע לעבור לבית אבות היא ללא כל ספק הזדמנות לשיפור איכות החיים תוך מעבר מגורים אל מתחם עשיר בפעילויות חברתיות בו תוכלו לקבל את כל השירותים הדרושים לבני הגיל השלישי.

בית אבות לעצמאיים הוא המקום בו ניתן יהיה לקבל מענה מלא לצרכים של מבוגרים עצמאיים אשר אינם מעוניינים או אינם מסוגלים להמשיך להתגורר בביתם. מעבר אל בתי אבות לעצמאיים אפשרי במתכונת של יחידים או במתכונת של זוג.

מעבר מסיבות בריאותיות

בתי אבות לעצמאיים מיועדים לבני הגיל השלישי המסוגלים לנהל אורח חיים עצמאי ואינם זקוקים להשגחה רפואית צמודה. אלו הם בתי אבות בהם הדגש הוא על פעילות חברתית, רמת חיים, השגחה ומענה לבעיית הבדידות.

בית אבות לעצמאיים יוכל לקבל גם דיירים הזקוקים לטיפול רפואי צמוד רק כאשר פועלת במתחם מחלקה סיעודית או מחלקה טיפולית המספקת מענה רפואי הולם.

רמת התפקוד של המועמד

הרגע לעבור לבית אבות מתחיל בהגדרת רמת התפקוד של הדייר המועמד. תצליחו לבחור נכון בבית אבות מתאים רק לאחר שתגדירו את כושר התפקוד בביצוע פעולות בסיסיות כמו ניידות, יכולת התמצאות, התלבשות, רחצה ושליטה על הסוגרים. שירותים כמו בישול, ניקיון וכביסה הדיירים יוכלו לקבל במסגרת בית האבות.

איך פותרים את בעיית הבדידות?

החלטה על מעבר אל בית אבות בצפון לעצמאיים מתבצעת לא אחת על מנת לפתור בעיות של בדידות ודיכאון. בתי האבות מציעים מגוון פעילויות פנאי, פעילויות חברתיות ופעילויות העשרה בהתאמה לבני הגיל השלישי.

המעבר מומלץ גם במקרים בהם הבית בו מתגורר הקשיש אינו תואם עוד את צרכיו. קשישים המתגוררים בבנייני דירות ללא מעלית או סביבה מבודדת מורכבת לגישה, ייגלו בבתי האבות חיי חברה פעילים יחד עם אפשרויות לפיתוח תחביבים וכישרונות.

איך בוחרים בית אבות מתאים?

את בחירת בית האבות המתאים ביותר כדאי לבסס על התייעצות עם גורמים מטפלים ועם צוות בית האבות. התייעצות עם אדם המכיר את המצב הרפואי ואת הקשיים עמם מתמודד האדם תוכל לתת לכם את ההכוונה הטובה ביותר.

אין מדובר בהחלטה פשוטה אותה תקבלו מבלי לבקר במתחם בית האבות, לקבוע פגישה אחת לפחות עם הצוות, לבחון בצורה יסודית את רשימת השירותים ואת רמת ההשגחה הרפואית, לברר פרטים נוספים על אופי הדיירים ולוודא כי המקום אכן תואם את הצרכים והציפיות של הדייר העתידי.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן