פרמטרים חשובים לבחירת בית אבות בנהריה

פרמטרים חשובים לבחירת בית אבות בנהריה
השאר פרטים לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

בית אבות לעצמאיים הוא בית דיור מוגן לגיל הזהב בו הדיירים מנהלים אורח חיים עצמאי עם השגחה, שירותים תומכים ומגוון פעילויות חברתיות.

מסגרת של בית אבות לעצמאיים מיועדת לבני גיל הזהב שמסוגלים ומעוניינים לתפקד בחיי היום יום ללא עזרה. המעבר אל בית האבות מתבצע בעיקר מטעמים של בדידות, צורך בחברה, רצון בפעילויות ודרישה לתחושת ביטחון.

כאשר ניגשים לבחור בית אבות, ישנם פרמטרים חשובים לבחירת בית אבות בנהריה.

לכן, כדאי לבצע את הבחירה יחד עם בני משפחה קרובים נוספים. במידה ויש צוות מקצועי שמטפל בדייר העתידי חשוב להתייעץ עמו על מנת לבחור נכון במקום שיוכל לספק את המענה הנכון ביותר. את הסיור בבית האבות כדאי לבצע בשלב ראשון יחד עם בן משפחה נוסף ובשלב השני גם עם הדייר העתידי.

המיקום של בית האבות:

אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא המיקום של בית האבות. אם חשוב לכם להמשיך להישאר בסביבה הטבעית בקרבת סניף קופת החולים המוכר ובקרבת מגורי המשפחה והחברים, חפשו בית אבות קרוב. ישנם מבוגרים שמעדיפים להישאר בקרבת המשפחה בכדי להמשיך לבקר הנכדים ולשמור על קשר קרוב עמם.

תנאי המגורים ודרגת הפרטיות:

מסגרת של בית אבות לעצמאיים כוללת לרוב יחידות דיור עצמאיות עם חדר שינה, פינת סלון, חדר רחצה ומטבחון. הדיירים נהנים מפרטיות מלאה ביחידות הדיור. בתי אבות רגילים מספקים לרוב חדרים המשמשים חדרי שינה בלבד ללא מטבחון. ישנם בתי אבות בהם הדיירים חולקים חדרים כך שבמידה והפרטיות חשובה לכם מאוד כדאי לוודא זאת מראש.

המלצות של דיירים קודמים ובני משפחותיהם:

ההמלצות של הדיירים הקודמים, הם חלק נכבד עבור פרמטרים חשובים לבחירת בית אבות בנהריה, בבואכם לבקר במתחם בית האבות תוכלו לקבל פרטים טכניים ולבחון את האווירה במקום. אך ישנו מידע אודות היחס של הצוות, היחסים החברתיים בין הדיירים, איכות הטיפול הרפואי ותנאי המגורים שתוכלו לקבל רק מדיירים קודמים ומבני משפחותיהם. נסו לשוחח במהלך הסיור במקום עם הדיירים ועם בני המשפחה שלהם בכדי לקבל המלצות ראשוניות. המלצות נוספות תוכלו למצוא אונליין ברשתות החברתיות ובשיחות עם חברים ומכרים תושבי העיר. 

מחירים של בתי אבות:

מעבר אל בית אבות בנהריה אינו מחייב מכירה של דירה. ישנם בתי אבות שמבקשים תשלום חודשי קבוע בעוד אחרים דורשים רכישה של יחידת הדיור. בתי אבות ציבוריים יהיו זולים יותר בצורה משמעותית בהשוואה לבתי אבות (דיור מוגן) פרטיים.  ככל שבית האבות מציע יותר שירותים ותנאי מגורים טובים יותר כך המחיר יהיה בהתאם.  

תוכן עניינים
דילוג לתוכן