מעבר לבית אבות: איך מתחילים?

השאר פרטים לשיחת ייעוץ ללא התחייבות

מעבר לבית אבות בכל גיל דורש הכנות רבות. על המשפחה כולה להירתם למשימה על מנת להבטיח מעבר מהיר וחלק, הסתגלות חברתית ושיפור באיכות החיים.

את המעבר תבצעו לאחר בחירה חכמה ושקולה של בית האבות בו ימצא הדייר מענה הולם לכל הצרכים והציפיות שלו. בהתאם למצב הגופני והמנטלי תבחרו בית אבות לעצמאיים, בית אבות תומך או בית אבות סיעודי.

חשוב לזכור מעבר לבית אבות הוא צעד משמעותי המביא עמו שינוי גדול בעבור הדייר ובעבור המשפחה כולה. הפרידה מהבית אינה פשוטה בעבור הדייר המבוגר ובעבור שאר בני המשפחה. תכנון נכון של המעבר יכלול העברה של רהיטים וחפצים מוכרים מהבית אל בית האבות.

בעזרת אותם פריטים מוכרים תצליחו לייצור אווירה חמימה של בית ותהפכו את המקום החדש פחות מנוכר.

מה כדאי לקחת בעת מעבר לבית אבות?

עליכם לזכור כי לא ניתן יהיה להעביר את כל תכולת הבית אל יחידת הדיור בבית האבות. על מנת שלא להפוך את יחידת הדיור בבית האבות עמוסה וצפופה, כדאי לחשוב טוב אלו רהיטים ופריטים להעביר ואלו לתרום או למכור.

השלב הראשון של ההיערכות יהיה סיור ביחידת הדיור החדשה על מנת לבצע מדידות ולבדוק אלו פריטי ריהוט כבר קיימים. השלב השני יהיה בחירה בכמה פריטים אהובים במיוחד מתוך הבית והעברתם אל יחידת הדיור. תוכלו להעביר כורסה אהובה, חפצי אומנות, חפצי נוי, תמונות, בגדים, כלי מטבח נבחרים, מזכרות.

את החפצים אותם לא תרצו או לא תוכלו להעביר תוכלו למסור לתרומה, לפרסם למכירה בלוחות יד שנייה או לפנות אל פח האשפה. אל תשכחו לבצע בדיקה יסודית של כל הארונות בבית וכל מקומות האחסון על מנת לוודא שלא נותרו מאחור חפצי ערך.

תכנית קליטה של בית אבות לעצמאיים:

צוות בית האבות מתורגל היטב בקליטה של דיירים חדשים. הם מכירים היטב את הקשיים עמם את מתמודדים וערוכים לתת מענה. במהלך הימים הראשונים הצוות ילווה מקרוב את הדייר החדש, יעודד השתתפות בפעילויות ויפעל לשילוב חברתי.

המשפחה תתבקש לעקוב גם כן מקרוב אחר הקליטה עם שיחות טלפון וביקורים. במהלך סוף השבוע הראשון כדאי להגיע לבקר יחד עם הנכדים ולערוך היכרות עם הצוות המטפל.

בית אבות זכות אבות לדורותיה בנהריה יאפשר לכם לשלב ביקור אצל סבא וסבתא יחד עם טיולים בטבע, חופי הים, מסעדות טובות ושאר אטרקציות. תמיכה רגשית של המשפחה חיונית להצלחת התהליך. אל תהססו לפנות אל הצוות המטפל עם כל סימן לדיכאון ודווחו להם על כל קושי.

תוכן עניינים
דילוג לתוכן